Svečiuose policijos bičiulis Amsis

Gruodžio 5 dieną Ceikinių bibliotekoje lankėsi Ignalinos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnė Jūratė Pernavienė ir policijos bičiulis šuo Amsis. Pareigūnė J. Pernavienė mokiniams priminė, kaip saugiai pereiti kelią, kad būtina turėti ant kuprinių atšvaitus, o einant keliu tamsiu paros metu vilkėti ryškiaspalvę liemenę. Šuo Amsis mokiniams išdalino knygutes, kuriose supažindina su Lietuvos policijos veikla.

Daiva Krikštulienė Įrašo autorius:
Daiva Krikštulienė
Pradinių klasių mokytoja

Gruodžio 8 d. mokinių taryba paminėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną. Per pirmą pamoką 5–8 klasių mokiniams buvo rodomas informacinis filmukas apie tai, kas yra korupcija. O pertraukos metu buvo dalinamos skrajutes, raginančios būti sąžiningais.

Gruodžio 7 dieną 7a ir 7b klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojomis A. Drūteikiene ir S. Šiliene lankėsi Vilniaus šv. Vysk. Stanislovo ir šv. Vladislavo arkikatedros bazilikoje. Aplankėme garsiuosius Vilniaus katedros požemius, kuriuose pamatėme modernią ekspoziciją, pristatančią laidojimo tradicijas, archeologinių tyrinėjimų metu surastus radinius, sužinojome paties statinio istoriją.

Lapkričio 30 dieną Ignalinos krašto muziejus pakvietė į keliaujančią edukacinę programą „Padėk man padaryti pačiam“. 2c klasės mokiniai kūrė, žaidė, ugdėsi M. Montessori mokymosi priemonių pagalba. Vaikams ši pamoka buvo labai įdomi ir tikslinga.

Pirmąją žiemos mėnesio dieną 5a klasės mokiniai išvyko į kelionę. Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse  vyko edukacinis užsiėmimas „Pabėgimas iš sovietinės pilkumos: jaunimo maištas“. Šio edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino, kokiais būdais jaunimas priešinosi sovietinei sistemai ir kaip valdžia siekė nuslopinti tokius judėjimus ir sunaikinti pogrindines organizacijas. Sužinojo apie hipių, pankų judėjimus, pasiklausė roko muzikos.

Lapkričio 30 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje vyko jaunųjų kūrėjų kūrybos pristatymas.
Jaukiai įsitaisę prie stalo, jaunieji kūrėjai dalijosi mintimis apie kūrybos prasmę, jos džiaugsmą, patį kūrybinį procesą, pritarė minčiai, kad nelengvas kūrybinių ieškojimų kelias. Po to pristatė savo kūrybą. Vėliau vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu gimė dar ne vienas prozos ir eiliuotas kūrinėlis.