5a klasės išvyka į Vilnių

Pirmąją žiemos mėnesio dieną 5a klasės mokiniai išvyko į kelionę. Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse  vyko edukacinis užsiėmimas „Pabėgimas iš sovietinės pilkumos: jaunimo maištas“. Šio edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino, kokiais būdais jaunimas priešinosi sovietinei sistemai ir kaip valdžia siekė nuslopinti tokius judėjimus ir sunaikinti pogrindines organizacijas. Sužinojo apie hipių, pankų judėjimus, pasiklausė roko muzikos. Užsiėmimo metu vyko diskusija, buvo pateiktos praktinės užduotys, kurias mokiniai noriai atliko.
Antroji išvykos dalis – pramoga batutų parke. Čia kiekvienas galėjo išbandyti savo fizines jėgas. Vieni patobulino įgūdžius, kiti išmoko naujų dalykų. Laikas pralėkė nepastebimai. Truputį pavargę, bet kupini įspūdžių ir gerų emocijų grįžome namo.

Lapkričio 30 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje vyko jaunųjų kūrėjų kūrybos pristatymas.
Jaukiai įsitaisę prie stalo, jaunieji kūrėjai dalijosi mintimis apie kūrybos prasmę, jos džiaugsmą, patį kūrybinį procesą, pritarė minčiai, kad nelengvas kūrybinių ieškojimų kelias. Po to pristatė savo kūrybą. Vėliau vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu gimė dar ne vienas prozos ir eiliuotas kūrinėlis.

Visą rudenį 2a, 2b ir 2c klasių mokiniai vykdė projekto „Lietuviškos pasakos“ 1-ąją dalį – „Jūratė ir Kastytis“. Perskaitę legendą, mokiniai ėmėsi veiklos: per pamokas ir savarankiškai tyrinėjo Lietuvos pakrantės Baltijos jūros paukščius, žuvis, augmeniją, reljefų įvairovę. Susipažino su Baltijos jūros naudingomis iškasenomis, aiškinosi gintaro atsiradimą, jo savybes ir panaudojimą.

Lapkričio 30 d. 3a klasės mokiniai ir mokytoja Romualda Bagdonienė lankėsi Balninkų stiklo muziejuje (Molėtų r.), kur dalyvavo edukacinėje programoje „Tapyba ant stiklo“. Atvykusius vaikus ir mokytoją maloniai pasitiko Stiklo muziejaus direktorė, kuri pravedė ekskursiją po muziejų, papasakojo, iš kur kilo Balninkų miestelio pavadinimas, aprodė kamaroje esančius daiktus, papasakojo jų istoriją ir paskirtį. Įdomiausia vaikų dar laukė priešakyje: edukacinė programa „Tapyba ant stiklo“. Jos metu vaikai susipažino su šiuolaikiniais stiklo dekoravimo būdais ir technikomis, pasinėrę į procesą, sukūrė sau meno dirbinį (žvakidę) iš stiklo. Klasės išvyka paliko daug neišdildomų įspūdžių ir teigiamų emocijų.

Lapkričio 28 d. grupė aštuntokų lankėsi Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje. Ignaliniečiai  ir pirmų klasių gimnazistai dalyvavo geografijos pamokoje – viktorinoje „Česlovo Kudabos takais“, kurios metu buvo prisiminti pagrindiniai gyvenimo faktai iš turtingos ir įvairiapusės geografo, mokslininko, visuomenės veikėjo, politiko Česlovo Kudabos biografijos.

Kaip visada, rudenį mūsų mokyklos mokiniai ir grupelė mokytojų vyko į parodą „Mokykla 2017“. Skubėdami nuo vieno stendo prie kito susipažinome su kitų mokyklų veikla, dalyvavome konkursuose ir įsivaizdavome ateities klasę: su interaktyviais baldais, kilimais, robotizuotą ir modernią. Kadangi dabar gerokai sutrumpėjęs laikas nuo naujovės atsiradimo iki praktinio pritaikymo, kas žino, gal netrukus mūsų apžiūrėta modernios mokyklos įranga taps realybe?