Rugsėjo 1-osios šventė

Spalvinga pirma rudens diena sukvietė visas miesto mokyklas į Laisvės aikštę. Šventės pradžioje nuskambėjo Lietuvos valstybės himnas, kurį sugiedojo mūsų progimnazijos mokinė Gabrielė Zabulytė. Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, Europos Parlamento narys Bronis Ropė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys palinkėjo gerų mokslo metų, įgyti kuo daugiau žinių, mokytojams – stiprybės, sveikatos, tėveliams – kantrybės, auklėjant savo vaikus. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos direktorė Danutė Jatulė visiems linkėjo būti laimingais ir kad žinių šviesa, sklindanti iš knygų, ir žmogiškumo šviesa, sklindanti iš širdžių, pasiektų kiekvieną.
Po šaunių „Dringelės“ ir abiturientų šokių, pirmokų eilėraščių džiaugsmingai paskelbta 2017–2018 m. m. pradžia. Orkestro vedami moksleiviai, jų mokytojai, tėvai žygiavo į savo mokyklas. Eisenos pradžioje oriai žygiavo 80 abiturientų, vesdami 60 susirūpinusių, bet drąsiai nusiteikusių pirmokų.
Mokslo metų pirmoji pamoka Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje „Esu 100-metį švenčiančios Lietuvos pilietis“.

Sandra Šilienė Įrašo autorius:
Sandra Šilienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Pasibaigus mokslo metams, ankstų birželio 3 dienos rytą, gausus mūsų mokyklos mokinių būrys išvyko į trijų dienų geografinę kelionę. Pervažiavę Latviją, vakarop pasiekė Estijos sostinę Taliną. Kudabiečiai aplankė pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų. Bandė suvaldyti lėktuvą naudojant realaus skrydžio simuliacinę programą bei apžiūrėjo garsųjį povandeninį laivą. Muziejaus uoste pamatė tikrų, vandens paviršiuje plūduriuojančių laivų. Vienas iš įdomiausių eksponatų – didžiausias pasaulyje ledlaužis, išlikęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Vėliau apžvalginė ekskursija tęsėsi po Talino senamiestį.

Gegužės 31 – birželio 13 d. mokykloje vyko tradicinė vasaros dienos stovykla. Nors gamta nelepino geru oru, puikiai nusiteikusių stovyklautojų netrūko. Visas 10 dienų, vadovaujami mokytojų vaikai aktyviai leido laiką: sportavo, žaidė, kūrė, buvo gamtoje. Taip pat aplankėme Sirvėtos regioninį parką (Švenčionių r.), ten veikiančioje Gamtos mokykloje dalyvavome edukacinėje programoje „Ką mena akmenys?“, pasivaikščiojome pažintiniu taku, klausėmės įdomių gidės pasakojimų, pasitelkę dekupažo techniką pasigaminome puikių suvenyrų iš akmenėlių. Smagiai praleidę laiką ir palinkėję vieni kitiems gerų atostogų, atsisveikinome iki rudens.

Gegužės 16 d. 4 b klasės mokiniai vyko į ekskursiją į Rokiškį. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Užsiėmimo metu išmoko pasigaminti muilą, pasirinkdami mėgstamą kvapą, nudažė natūraliais dažais, susipakavo dovanas. Užsiėmimą paįvairino  pučiant  lauke didelius muilo burbulus.
Muziejuje buvo  galima susipažinti su veikiančiomis ekspozicijomis: Rokiškio dvaro kultūra ir istorija, Rokiškio krašto istorija nuo seniausiu laikų. Išskirtinę vietą užima unikali dievadirbio Liongino Šepkos (1907-1985 m.) drožinių ekspozicija.

Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai. Birželio 2 dieną 7-8 klasių mokiniai susirinko į mokslo metų baigimo šventę. Mokyklos direktorė apibendrino mokinių pasiekimus, dėkojo tėveliams už rūpestį, gražiai auklėjamus vaikus. Padėkos raštais ir gėlėmis apdovanojo šauniausius kudabiečius ir jų tėvelius. Vėliau visas dėmesys buvo skirtas šiemet mūsų progimnaziją baigiantiems aštuntokams.

Birželio 2 dieną į mokyklos aktų salę susirinko gražus būrys šeštokų, mokyklos administracija, šauniausiųjų mokinių tėveliai ir mokytojai. Progimnazijos direktorė Danutė Jatulė apibendrino, pasidžiaugė mokinių mokymosi ir veiklos rezultatais, šauniausiems mokiniams ir jų tėveliams įteikė padėkas už labai gerą mokymąsi. Mokiniai dovanojo Jurgos Ivanauskaitės ir Vinco Mykolaičio – Putino eiles, muzikinius kūrinius. Trumpam atsisveikiname su mokykla, nutils šurmulys per pertraukas, laiko nevaržys skambutis, santykių nesugadins pažymys, ilsėsimės, keliausime, džiaugsimės visais vasaros teikiamais malonumais. Mieli mokiniai, visiems Jums linkime gerų atostogų ir puikios, šiltos vasaros. Pailsėkite, šypsokitės, džiaukitės...