Mažieji bibliotekos lankytojai

Rugsėjo 19 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos bibliotekoje mokyklos pirmokams vyko pamokėlė „Kaip knyga gali tapti draugu?“
Bibliotekos vedėja Danguolė Šimonienė mokinukams pasakojo, kokia tvarka knygos sudėtos į lentynas, kuris skyrius skirtas pradinukams. Patogiai įsitaisę pirmokėliai spėjo mįsles apie knygą, garsiai kartojo pasižadėjimą, kad nuo šiol draugaus su knygute ir pamokėlės pabaigoje tapo tikrais bibliotekos lankytojais – išsirinko po knygelę ir nuoširdžiai pažadėjo, kad ji išties taps tikru draugu.

Danguolė Šimonienė Įrašo autorius:
Danguolė Šimonienė
Bibliotekos vedėja

Spalvinga pirma rudens diena sukvietė visas miesto mokyklas į Laisvės aikštę. Šventės pradžioje nuskambėjo Lietuvos valstybės himnas, kurį sugiedojo mūsų progimnazijos mokinė Gabrielė Zabulytė. Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, Europos Parlamento narys Bronis Ropė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys palinkėjo gerų mokslo metų, įgyti kuo daugiau žinių, mokytojams – stiprybės, sveikatos, tėveliams – kantrybės, auklėjant savo vaikus. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos direktorė Danutė Jatulė visiems linkėjo būti laimingais ir kad žinių šviesa, sklindanti iš knygų, ir žmogiškumo šviesa, sklindanti iš širdžių, pasiektų kiekvieną.

Pasibaigus mokslo metams, ankstų birželio 3 dienos rytą, gausus mūsų mokyklos mokinių būrys išvyko į trijų dienų geografinę kelionę. Pervažiavę Latviją, vakarop pasiekė Estijos sostinę Taliną. Kudabiečiai aplankė pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų. Bandė suvaldyti lėktuvą naudojant realaus skrydžio simuliacinę programą bei apžiūrėjo garsųjį povandeninį laivą. Muziejaus uoste pamatė tikrų, vandens paviršiuje plūduriuojančių laivų. Vienas iš įdomiausių eksponatų – didžiausias pasaulyje ledlaužis, išlikęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Vėliau apžvalginė ekskursija tęsėsi po Talino senamiestį.

Gegužės 31 – birželio 13 d. mokykloje vyko tradicinė vasaros dienos stovykla. Nors gamta nelepino geru oru, puikiai nusiteikusių stovyklautojų netrūko. Visas 10 dienų, vadovaujami mokytojų vaikai aktyviai leido laiką: sportavo, žaidė, kūrė, buvo gamtoje. Taip pat aplankėme Sirvėtos regioninį parką (Švenčionių r.), ten veikiančioje Gamtos mokykloje dalyvavome edukacinėje programoje „Ką mena akmenys?“, pasivaikščiojome pažintiniu taku, klausėmės įdomių gidės pasakojimų, pasitelkę dekupažo techniką pasigaminome puikių suvenyrų iš akmenėlių. Smagiai praleidę laiką ir palinkėję vieni kitiems gerų atostogų, atsisveikinome iki rudens.

Gegužės 16 d. 4 b klasės mokiniai vyko į ekskursiją į Rokiškį. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Užsiėmimo metu išmoko pasigaminti muilą, pasirinkdami mėgstamą kvapą, nudažė natūraliais dažais, susipakavo dovanas. Užsiėmimą paįvairino  pučiant  lauke didelius muilo burbulus.
Muziejuje buvo  galima susipažinti su veikiančiomis ekspozicijomis: Rokiškio dvaro kultūra ir istorija, Rokiškio krašto istorija nuo seniausiu laikų. Išskirtinę vietą užima unikali dievadirbio Liongino Šepkos (1907-1985 m.) drožinių ekspozicija.

Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai. Birželio 2 dieną 7-8 klasių mokiniai susirinko į mokslo metų baigimo šventę. Mokyklos direktorė apibendrino mokinių pasiekimus, dėkojo tėveliams už rūpestį, gražiai auklėjamus vaikus. Padėkos raštais ir gėlėmis apdovanojo šauniausius kudabiečius ir jų tėvelius. Vėliau visas dėmesys buvo skirtas šiemet mūsų progimnaziją baigiantiems aštuntokams.