Penktokų išvyka į Vilnių

Gegužės trečią dieną, 5b klasės mokiniai lankėsi Valstybės pažinimo centre ir Bernardinų bažnyčioje. Šioje ekskursijoje mokiniai pagilino žinias apie valstybės istoriją, jos valdymą, kultūrinį paveldą. O kadangi buvo graži ir saulėta diena penktokai aplankė ir sakurų parką, kur grožėjosi nuostabiais sakurų žiedais. Tai penktokams paliko gražių ir įdomių įspūdžių.

Daiva Cicėnienė Įrašo autorius:
Daiva Cicėnienė
Anglų kalbos mokytoja

Gegužės 15 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 6–7 klasių grupelė mokinių važiavo Visagino atominę elektrinę. Kelionėje mus lydėjo pasienio tarnybos pareigūnai: Matvejevas Andriejus ir kapitonė Jolanta Vaickuvienė. Kelionė neprailgo. Buvo šilta, graži diena. Visagino atominės elektrinės informacijos centre mes sužinojome, kaip dabar yra prižiūrima ir tvarkoma elektrinė, su kokiais iššūkiais susiduria elektrinės darbuotojai.

Gegužės 9 dieną 7b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuris vyko dviejuose objektuose: Vilniaus katedros požemiuose ir Bažnytinio paveldo muziejuje.
Pirmiausia mokiniai susipažino su pagrindine Lietuvos šventove – Vilniaus katedra. Kartu su gide nusileido į katedros požemius, pamatė senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių  Lietuvoje – Jėzaus nukryžiavimo scenos freską.

Gegužės 6 d. Utenoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kalnų dviračių kroso finalinės varžybos, kuriose  dalyvavo 12 mergaičių ir 11 berniukų komandų iš visos Lietuvos. Progimnazijos mergaičių komanda: Smiltė Baužytė, Justė Dindaitė ir Luna Olson atstovavo Ignalinos rajonui ir užėmė aukštą – septintą vietą.
Dėkojame mergaitėms už pareigingumą ir kovingumą!

Gera matyti augantį žmogų,
Norintį stiebtis, turintį tikslą,
Kai iš žinių stato savo tvirtovę,
Kai visos mintys svajonėmis trykšta.

Balandžio 27 d. mokyklos bibliotekoje vyko integruoto lietuvių ir anglų kalbų projekto „My school –70 (Mano mokykla – 70)“ pristatymas. Projekte dalyvavo 5 klasių mokiniai bei anglų kalbos mokytojai R. Česliokas, D. Cicėnienė ir lietuvių kalbos mokytoja D. Cicėnienė. Šis projektas buvo skirtas šiais mokslo metais švenčiamai mūsų mokyklos 70 metų sukakčiai paminėti. Mokiniai pristatė įvairius atliktus darbus: skaitė parengtus interviu su mokytojais, buvusiais ir esamais mokiniais, pasakojo surinktus prisiminimus apie šią mokyklą, skaitė savo sukurtus eilėraščius. Nuskambėjo ir mokyklai skirta daina.