Konkursas-varžytuvės „Močiutės gėlių darželis“

Gegužės 18 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos aktų salėje susirinko viso rajono mokyklų komandos. Mokyklos šeimininkai jas sukvietė į konkursą-varžytuves „Močiutės gėlių darželis“, skirtą seniesiems augalams prisiminti ir žinioms apie prosenelių puoselėtus augalus pasipildyti. Smagu, jog dabartinė karta, dažnai peikiama dėl to, kad savųjų šaknų nebepaiso, paneigė šį stereotipą – jie puikiai susidorojo su pačiomis įvairiausiomis užduotimis: augalus atpažino, jų simbolines reikšmes įvardijo, dėliones sudėliojo, eilėraščius sukūrė, tarmiškus pavadinimus paaiškino. Dalyviai ir pristatymus, kuriose prabilo prosenelės, apie senuosius žolynus dainuodamos ir pasakodamos, atsivežė, pateiktis apie įvairiausius, dažnai nepelnytai primirštus, augalus demonstravo.
Kadangi mokiniai aktyviai ir sparčiai darbavosi, komisija, kurios sudėtyje buvo Ignalinos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro vadovė R. Šiaudinienė, Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkės L. Kibildienė ir T. Leškevičienė, plušo be atokvėpio taškus skaičiuodama.
Visos komandos po renginio buvo apdovanotos padėkomis, pasidžiaugta jų išradingumu ir kūrybiškumu, pakviestos į Ignalinos krašto muziejų apžiūrėti ten demonstruojamų ekspozicijų.

Audronė Trapikienė Įrašo autorius:
Audronė Trapikienė
Lietuvių kalbos mokytoja

Gegužės 15 d. progimnazijos stadione vyko Ignalinos rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių gimusių 2003 m. ir jaunesnių lengvosios atletikos keturkovės varžybos. Progimnazijos mergaitės: D. Šerėnaitė (6b), S. Baužytė 6b), S. Bieliauskaitė (6a), V. Mitkovec (7c), D. Christiansen (6b) ir G. Kindurytė (5c) iškovojo pirmą vietą. Berniukų komanda: D. Pobielskis (7a), D. Aviltis (7a), I. Samukėnas (7b), L. Lankauskas (7c), I. Bieliauskas (6a) džiaugėsi pergale.

Sveikiname nugalėtojus!

Gegužės 12 d. Ignalinoje vyko Lietuvos mokyklų futbolo žaidynių „Golas –2017“ pirmo etapo – rajoninės varžybos. Moksleiviai varžėsi dviejose amžiaus grupėse (2001 m. g. ir jaun. bei 2004 m. g. ir jaunesni). Varžybose dalyvavo Vidiškių, Daugėliškio ir Ignalinos moksleivių komandos. Progimnazijos 5–6  ir 7–8 klasių moksleivių komandos nugalėjo ir gegužės 30 d. dalyvaus apskrities finalinėse varžybose.

Šeštokai, gavę užduotį surinkti informaciją apie importuojamų į Lietuvą produktų kilmės šalis, apsilankė didžiausiame Ignalinoje prekybos centre „Maxima XX“.
Mokiniai atidžiai nagrinėjo etiketes ir pakuočių užrašus, rinko įvairių rūšių produktų pavadinimus iš skirtingų šalių ir žemynų. Jaunieji tyrėjai dar parduotuvėje pastebėjo, kad didelė atvežtinių prekių dalis yra iš Kinijos ir kaimyninės Lenkijos. O apie kai kurių egzotinių vaisių kilmės šalis sužinojo pirmąkart.

Gegužės 12 dieną 1a klasės mokiniai aplankė progimnazijos muziejų. Ačiū bibliotekos vedėjai Danguolei Šimonienei už įdomų, vaizdingą supažindinimą su mokyklos istorija ir muziejumi.

Gegužės trečią dieną, 5b klasės mokiniai lankėsi Valstybės pažinimo centre ir Bernardinų bažnyčioje. Šioje ekskursijoje mokiniai pagilino žinias apie valstybės istoriją, jos valdymą, kultūrinį paveldą. O kadangi buvo graži ir saulėta diena penktokai aplankė ir sakurų parką, kur grožėjosi nuostabiais sakurų žiedais. Tai penktokams paliko gražių ir įdomių įspūdžių.