Geografinis tyrimas „Maximoje XX“

Šeštokai, gavę užduotį surinkti informaciją apie importuojamų į Lietuvą produktų kilmės šalis, apsilankė didžiausiame Ignalinoje prekybos centre ,,Maxima XX“.
Mokiniai atidžiai nagrinėjo etiketes ir pakuočių užrašus, rinko įvairių rūšių produktų pavadinimus iš skirtingų šalių ir žemynų. Jaunieji tyrėjai dar parduotuvėje pastebėjo, kad didelė atvežtinių prekių dalis yra iš Kinijos ir  kaimyninės Lenkijos. O apie kai kurių egzotinių vaisių kilmės šalis sužinojo pirmąkart.
Surinktą informaciją šeštokai panaudos sudarydami pasaulio teminį žemėlapį, kuriame žymės valstybes, kurs prekinius ženklus. Klasėje  atliks dar vieną tyrimą: naudojant mastelį skaičiuos prekių gabenimo atstumus, žymės transportavimo kelius.
Šio projekto metu mokiniai įgis ekonomikos žinių apie šalies užsienio prekybą, kuri turtina šalį ir kuria darbo vietas.

Roma Šakalienė Įrašo autorius:
Roma Šakalienė
Geografijos mokytoja

Gegužės 12 dieną 1a klasės mokiniai aplankė progimnazijos muziejų. Ačiū bibliotekos vedėjai Danguolei Šimonienei už įdomų, vaizdingą supažindinimą su mokyklos istorija ir muziejumi.

Gegužės trečią dieną, 5b klasės mokiniai lankėsi Valstybės pažinimo centre ir Bernardinų bažnyčioje. Šioje ekskursijoje mokiniai pagilino žinias apie valstybės istoriją, jos valdymą, kultūrinį paveldą. O kadangi buvo graži ir saulėta diena penktokai aplankė ir sakurų parką, kur grožėjosi nuostabiais sakurų žiedais. Tai penktokams paliko gražių ir įdomių įspūdžių.

Gegužės 15 d. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 6–7 klasių grupelė mokinių važiavo Visagino atominę elektrinę. Kelionėje mus lydėjo pasienio tarnybos pareigūnai: Matvejevas Andriejus ir kapitonė Jolanta Vaickuvienė. Kelionė neprailgo. Buvo šilta, graži diena. Visagino atominės elektrinės informacijos centre mes sužinojome, kaip dabar yra prižiūrima ir tvarkoma elektrinė, su kokiais iššūkiais susiduria elektrinės darbuotojai.

Gegužės 9 dieną 7b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuris vyko dviejuose objektuose: Vilniaus katedros požemiuose ir Bažnytinio paveldo muziejuje.
Pirmiausia mokiniai susipažino su pagrindine Lietuvos šventove – Vilniaus katedra. Kartu su gide nusileido į katedros požemius, pamatė senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių  Lietuvoje – Jėzaus nukryžiavimo scenos freską.

Gegužės 6 d. Utenoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kalnų dviračių kroso finalinės varžybos, kuriose  dalyvavo 12 mergaičių ir 11 berniukų komandų iš visos Lietuvos. Progimnazijos mergaičių komanda: Smiltė Baužytė, Justė Dindaitė ir Luna Olson atstovavo Ignalinos rajonui ir užėmė aukštą – septintą vietą.
Dėkojame mergaitėms už pareigingumą ir kovingumą!