Mokinių pasiekimai

Gabiausių šalies aštuntokų žinių viktorinos finalą laimėjo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 8 b klasės mokinė Vesta Cicėnaitė. Žaidime rungiasi patys sumaniausieji 5–12 klasių mokiniai. Jiems klausimus LRT studijoje užduoda nusipelnę Lietuvos pedagogai bei žinomiausi šalies mokslininkai, išradėjai, teatro ir kino kūrėjai, politikai, gydytojai, sportininkai bei scenos vilkai. Žaidime mokinę lydėjo klasės auklėtoja ir geografijos mokytoja metodininkė Roma Šakalienė.

Analitinio švietimo ir aukštojo mokslo žurnalo „Reitingai“ duomenimis, Lietuvos progimnazijų reitinge, pagal nacionalinių olimpiadų rezultatus, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija iš 48 pozicijos pakilo į 6–8 vietą, dalindamasi ja su Vilniaus Emilijos Pliaterytės  ir Vilniaus Jeruzalės progimnazijomis. Tokioje ypatingai aukštoje pozicijoje progimnazija yra dėl 6c klasės mokinio Andriaus Gasiukevičiaus pasiekimų 2017 metais.

Gabiausių šalies aštuntokų mūšis laimėtas – „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojos titulas dabar priklauso 8b klasės mokinei Vestai Cicėnaitei. Finalas buvo labai ilgas ir varginantis. Renginio organizatoriai net klausimų pritrūko. Kadangi abiejų finalininkų kova vyko apylygiai, tai žaidimo pabaigai studijoje buvo sukurtos net atskiros taisyklės. Lemiamu momentu finalininkai atsakinėjo į klausimus iki pirmos klaidos. Pirmasis suklydo vilnietis Domas. O Vesta, parodžiusi kovotojos ryžtą ir atkaklumą, pelnytai laimėjo.
Džiaugiamės Vestos pergale ir linkime sėkmės kitose žinių viktorinose.

Lapkričio 28 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko rajoninis 3 ir 4 klasių mokinių lietuvių kalbos diktanto konkursas „Diktanto meistras 2017“. Konkurse dalyvavo 22 mokiniai iš rajono ugdymo įstaigų. Džiaugiamės mūsų mokyklos mokinių pasiekimais: geriausiai 3 klasių grupėje diktantą parašė ir I bei II vietas rajone laimėjo 3a klasės mokiniai Gabrielė Zabulytė ir Nojus Cicėnas  (mokytoja Romualda Bagdonienė), III vietą – 3 c klasės mokinė Emilija Vasiljevaitė (mokytoja Janina Vilčinskienė). 4 klasių grupėje II vietą rajone užėmė 4 b klasės mokinys Enrikas Butavičius (mokytoja Nijolė Medzevičienė).

Ignalinos savivaldybėje vyko praeitų mokslo metų sportinių pasiekimų apibendrinimas. Renginyje dalyvavo Ignalinos r. meras H. Šiaudinis, administracijos direktorius V. Kreivėnas, visų rajono mokyklų direktoriai, kūno kultūros mokytojai, treneriai, Kultūros ir sporto centro administracija, moksleiviai.
Pasidžiaugta sportiniais moksleivių pasiekimais rajone, zonoje ir respublikoje. Lietuvos mokyklų žaidynėse Ignalinos rajono mokyklos iškovojo III vietą. Paskelbti 2016–2017 m. m. Ignalinos rajono Sporto žaidynių nugalėtojai. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija – nugalėtoja.
Džiaugiamės kūno kultūros mokytojų metodininkų Danos Gotovskienės ir Gintaro Motiejonio nuoširdžiu darbu ir aukštais moksleivių sportiniais rezultatais.

Lapkričio 14 d. vyko 3–4 klasių mokinių konkurso „Diktanto meistras 2017“ mokyklinis turas. Geriausiai diktantą parašė šie mokiniai:

Spalio 25 d. Lietuvoje jau ketvirtą kartą vyko Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada, kurią organizavo Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaudama su Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Kauno technologijos universitetu. Organizatoriai siekė, kad olimpiada jaunimui būtų patraukli. Todėl, su geriausiais šalies geografijos mokytojais, užduotis ruošė ir populiarios komikų grupės „Humoro klubas“ nariai.